Finale og jubileum

Denne uken gikk finalen i Skoglekene av stabelen på Norsk Skogmuseum på Elverum – og for en dag det ble! Med engasjerte elever, høy stemning og sterke prestasjoner ble det en verdig avslutning på årets konkurranse. Samtidig kunne vi feire et stort jubileum: Skoglekene fyller 10 år!

Tekst og foto: May-Sylvi Skinnerlien

Toppresultater i finalen

Gratulerer til alle finalelagene som imponerte med kunnskap, samarbeid og innsats! Til slutt var det disse som gikk helt til topps:

1. plass: Arstad skole

2. plass: Røros skole

3. plass: Gaupen skole

En ekstra stor applaus til vinnerne – og til alle deltakerne som har lagt ned en solid innsats gjennom hele konkurransen. I år var det 150 skoler påmeldt i Skoglekene.

Bursdag

I år kunne vi også feire at Skoglekene er 10 år! Og hva passer vel ikke bedre enn bursdagssang og et skikkelig stort fruktfat hvor det står SKOGLEKENE på? Noe som falt i god smak blant finalistene.

ARKIV

FAGOMRÅDER